Categories Z życia parafii

Okryjmy świat fatimskim płaszczem światła [transmisja z Fatimy]

Nietypowa pielgrzymka rocznicowa rozpocznie się 12 maja o 21.30 w Kaplicy Objawień – transmisja na www.fatima.pt

W następstwie decyzji sanitarnych podjętych przez władze Portugalii w związku z pandemią koronawirusa Covid-19, Sanktuarium Fatimskie – pierwszy raz w swej historii – będzie obchodzić rocznicę objawień w dniach 12 i 13 maja bez udziału pielgrzymów.

„To bolesna chwila: Sanktuarium istnieje, aby przyjmować pielgrzymów i to, że nie możemy tego robić, jest dla nas powodem wielkiego smutku. Ta decyzja jest jednocześnie aktem odpowiedzialności wobec pielgrzymów, służy ochronie ich zdrowia i bezpieczeństwa”, mówi rektor Sanktuarium Fatimskiego w orędziu skierowanym do pielgrzymów, w którym prosi, aby pozostali oni w swoich domach.

„Podjęcie tej bolesnej decyzji teraz ma na celu stworzenie warunków do tego, abyśmy – tak szybko, jak tylko to będzie możliwe – mogli ponownie pielgrzymować do Sanktuarium”, podkreślał kapłan.

I dodał: „Nie możemy liczyć na waszą fizyczną obecność, ale chcielibyśmy móc liczyć na was! Pielgrzymuje się nie tylko «na nogach», ale także w sercu! Proponujemy, abyście razem z nami pielgrzymowali w sercu i odbyli drogę nie fizyczną, ale wewnętrzną”. Ksiądz Carlos Cabecinhas zachęcał także pielgrzymów, aby 12 maja o godz. 21.30 (22.30 czasu polskiego) zapalili w oknach swoich domów świece, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Fatimy.

Przeczytaj więcej TUTAJ>>>

Oglądaj transmisję na żywo z Fatimy.

Wróć do strony głównej