Categories Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26/03/2023

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.
Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie Krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żal. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. W piątek Droga Krzyżowa wyjątkowo o godz. 16:30 i 20:15. Gorzkie Żale dziś o godz. 15:00.

2. Młodzież dziś rozprowadza palmy za dobrowolną ofiarę.

3. Dziś i w przyszłą niedzielę do puszki możemy złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ksiądz Krzysztof Białowąs z Kongregacji do spraw świętych z Watykanu. Msze święte w czwartek i piątek o godz. 7:00; 12:00; 17:00; 19:00. W sobotę o godz. 9:00; 11:00 z udzieleniem sakramentu chorych i o godz. 17:00. Sobota będzie dniem spowiedzi. W czasie rekolekcji o godz. 15:00 odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia i wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej. Wspólnoty zapraszamy do prowadzenia czuwania według programu zamieszczonego w gablocie.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo I soboty wyjątkowo o godz. 16:00.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.

7. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski. Spotkanie modlitewne przy pomniku w centrum miasta o godz. 21:00. Natomiast o godz. 11:00 odbędzie się w Warszawie Narodowy Marsz Papieski.

8. Dziś i w przyszłą niedzielę do puszki możemy złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 

Wróć do strony głównej