Categories Ogłoszenia

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27/02/2022

  • Przeżywamy trudny czas związany z atakiem na mieszkańców Ukrainy. Jednoczymy się z tym narodem i pragniemy wspierać przez dar modlitwy. W każdą niedzielę o godz. 12:00 i w każdą środę na nowennie modlimy się o pokój na Ukrainie.
  • W środę popielcową i w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.
  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna „Tydzień modlitw o trzeźwość narodu”. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
  • Dnia 02 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 7:00; 10:00; 18:00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  • W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
  • W środy Wielkiego Postu o godz. 17:15 zamiast różańca będzie odprawiana Koronka do Matki Bożej Bolesnej.
  • Od najbliższego piątku adoracja Najświętszego sakramentu będzie trwała do godz. 21:00.
  • Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej o godz. 17:30 i przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 20:15.
  • W najbliższą sobotę tj. 5 marca o godz. 18:45 rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego. Spotkanie w kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.

Odeszli do domu Pana…

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ś/P Roberta Sygowskiego z Jana Sobieskiego 101; Adama Muszela z Jana Sobieskiego 21 i Ryszarda Pawlika z Jana Sobieskiego 12/1. Wieczny odpoczynek…

 

INFORMACJA
BURMISTRZA MIASTA RAWA MAZOWIECKA
PIOTRA IRLI
NA TEMAT UCHODŹCÓW Z UKRAINY

“Eskalacja konfliktu, ofiary śmiertelne i dramat osób szukających schronienia przed okrucieństwem wojny stały się codziennością milionów naszych sąsiadów za wschodniej granicy. Dlatego w urzędzie miasta działa specjalny numer telefonu, pod który można dzwonić z deklaracją przyjęcia migrantów wojennych. Mamy już pierwsze zgłoszenia, ale spodziewamy się, że potrzebujących będzie przybywać. Stąd apeluję i proszę Rawian gotowych zapewnić dach nad głową uchodźcom z Ukrainy
o kontakt na numer telefonu 785 555 410. Dziękuję też wszystkim za okazywaną Ukrainie solidarność. Mieszkańcy tego kraju są również częścią naszej społeczności i będziemy ich wspierać.

Piotr Irla”

 

Wróć do strony głównej