Categories Ogłoszenia

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17/11/2019

  • W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu będziemy przeżywali 9 rocznicę erygowania naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na mszę św. dziękczynną o godz. 18:00, aby Bóg błogosławił naszej parafii.
  • W piątek w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
  • W tym tygodniu w dniach 22-24 XI będziemy przeżywać 40-sto godzinne nabożeństwo i nasze doroczne rekolekcje parafialne. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania tego czasu w duchu modlitwy. Rekolekcje poprowadzi ksiądz prałat Tomasz Trafny z Watykanu. Ze względu na rekolekcje w najbliższą sobotę, która jest dniem spowiedzi nie ma mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 są w zamian o godz. 9:00; 11:00 i 17:00. W tym dniu zbierane ofiary przeznaczone są dla księdza rekolekcjonisty. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek i sobotę o godz. 15:00. Adoracja prowadzona w piątek i sobotę przez wspólnoty różańcowe po koronce. W czasie rekolekcji wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej porannej do mszy świętej wieczornej. W najbliższy piątek nie ma adoracji po mszy wieczornej. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy w ciągu dnia.
  • Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie nasz odpust parafialny. Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 wszystkie wspólnoty parafialne, bielanki, OSP z Konopnicy. Uroczystą mszą z procesją zakończymy nasze rekolekcje.
  • Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie trzydzieści minut przed mszą świętą z wyjątkiem rekolekcji.
  • Zapraszamy do Teatru Muzycznego w Łodzi na koncert kolęd, który odbędzie się w dniu 18 XII cena za bilet 60 zł. Zapisy do końca miesiąca.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki
i śpiewu.

24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary
z lat 1745-1862.

Wróć do strony głównej