Categories Ogłoszenia

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17-03-2019

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

· Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

· Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17:30 i 21:15 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16:00 Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach można uzyskać łaskę odpustu.

· Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 11-13 kwietnia Nauki wygłosi dla nas ks. Marek Mielcarek z Bełchatowa.

· We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

· Dziękujemy za złożone ofiary na tace inwestycyjną w wysokości 5350 zł.
W minionym tygodniu odbyło się spotkanie z Burmistrzem Miasta Rawa Mazowiecka i dyrektorem technicznym energetyki dotyczące przeniesienia słupów elektrycznych z naszej działki w pas drogowy. Dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby w tej kwestii. W środę w Kurii Łowickiej odbędzie się spotkanie z księdzem biskupem i architektem kościoła jak również z ks. prałatem od spraw budowlanych. Prosimy o modlitwę w intencji budowy świątyni.

· Dziękujemy za dar przyjęcia Matki Bożej Częstochowskiej w kopii cudownego obrazu przez mieszkańców bloku Kazimierza Wielkiego 11 i złożoną ofiarę w wysokości 1430 zł. Msza święta dziękczynna zostanie odprawiona w dniu 7 kwietnia o godz. 12:00.

· W imieniu rawskiego FanClubu Widzewa Łódź serdecznie zapraszam do udziału w edycji Ogólnopolskiej akcji “Rodacy Bochaterom – paczka dla Polskiego Kombatanta na kresach – Wielkanoc 2019” Lista produktów znajduje się w gablocie. Produkty prosimy przynosić do 10 kwietnia. Więcej informacji
w gablocie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

· 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.

 

Wróć do strony głównej