Categories Z życia parafii

Święte Triduum Paschalne w naszej parafii

Msza Święta rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne rozpocznie się o godz. 19:00 (Wielki Czwartek). Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22:00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00.

W godzinie śmierci tj. o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 23:00. Zapraszamy aby podczas adoracji Krzyża adorować Krzyż w swoim domu.

W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 Zakończymy ją przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się o godz. 10:00 za pomocą transmisji internetowej. Prosimy przygotować święconkę i łączyć się z nami duchowo za pośrednictwem transmisji.

Istnieje również możliwość poświęcenia pokarmów przy śniadaniu wielkanocnym, tekst modlitwy będzie dostępny na stronie parafii.

Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 20:00. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ze względu na obecną sytuację nie będzie procesji rezurekcyjnej.

 

Wróć do strony głównej